LDPE fóliaLDPE fólia zmrštiteľná

LDPE fólia (Low Density PolyEthylene = nízkohustotný polyethylén) je určená na balenie nielen v tepelne zmrštiteľných tuneloch. Zaisťuje dokonalú fixáciu tovaru pri skupinovom balení. LDPE zmrštiteľná fólia je odolná voči väčšine bežných chemikálií, nespôsobuje koróziu baleného tovaru, možno ju zmršťovať a zvárať.

50 - 2 200šírka (mm) 25 -230hrúbka (µm) plochá, hadica, 1/2-hadicavyhotovenie
Nezáväzný dopyt

Technické informácie

 • existujú 3 základné prevedenia LDPE fólie: plochá fólia, polohadica a hadica. Polohadice a hadice sa môžu vyrábať so skladmi (záložkami).
 • LDPE fólia sa vyrába vyfukovaním z taveniny rozvetveného (vysokotlakového, nízkohustotného) polyethylénu (PE). Výrobou z čistého granulátu vzniká čistá transparentná zmraštiteľná fólia vhodná na balenie podliehajúce prísnym hygienickým podmienkam.
 • zmrštiteľná fólia je ohrievaná prúdiacim teplým vzduchom (nad 120°C) v tzv. zmrašťovacom tuneli. Po zmäknutí dochádza pôsobením tepla k zmršťovaniu a fólia kopíruje približne tvar baleného predmetu. Nasledujúcim ochladením fólia v dosiahnutom tvare stuhne a vytvorí fixujúci obal.

Vlastnosti

 • transparentná, bez zápachu
 • nepriepustná pre vodu, takmer nepriepustná pre vzdušnú vlhkosť
 • vysoká chemická odolnosť
 • tepelná odolnosť: -50°C až +85°C
 • dobré elektroizolačné vlastnosti
 • zdravotná nezávadnosť

Použitie

LDPE fólia sa používa na balenie širokého spektra výrobkov vyžadujúcich si pevné skupinové balenie, či dokonalú ochranu jednotlivých výrobkov pred prachom, vodou, atď.  

 • skupinové balenie - napr. potravinárske balenie (voda, mlieko, múka a pod.)
 • jednotkové balenie - napr. balenie tlačovín, konfekcie
 • pre ďalšiu výrobu (napr. sáčky, vrecia)
 • prírezy pre preloženie tovaru na palete alebo v kartóne, a pod.

Charakteristika fólií

Kĺznosť x nekĺznosť - fólie je možné vyrábať v kĺznej, resp. nekĺznej úprave. Kĺznáa úprava je vhodná napr. pre výrobku sáčkov či do prevádzky, kde je požiadavka, aby sa fólie po sebe kĺzali.  Naopak, nekĺzna fólia je vhodná pre skupinové balenie, ktoré sa na palete skladá na seba tak, aby  fólia po sebe nekĺzala a tovar sa na palete nerozpadol.  

Antistatika - fólia obsahuje antistatické činidlo, ktoré ju zbaví prebytočného elektrostatického náboja.

Celoplošná mikroperforácia - fóliu je možné zabezpečiť celoplošnou mikroperforáciou. Táto úprava je vhodná na balenie tovaru, ktorý chceme zbaviť nadbytočnej vlhkosti, alebo naopak, vyžaduje jej stály prísun.

UV filter - fólia s ochranným filtrom proti UV žiareniu. Tento druh fólie sa využíva v prípadoch dlhodobejšieho skladovania na vonkajších plochách, kde je tovar vystavený slnečnému žiareniu. Vďaka ochrannému filtru si fólia zachová svoje pôvodné vlastnosti počas celej doby skladovania a zaistí tak dokonalú ochranu tovaru. Fólia je štandardne dodávaná so 6 mesačnou a na prianie zákazníka s 9, 12, 15 a 18 mesačnou garantovanou úpravou.

Farba - štandardná fólia je dodávaná v transparentnom prevedení; na prianie zákazníka je možné vyrobiť fóliu v inej farbe. Miera priehľadnosti fólie závisí od percenta pridaného farbiva. Nepriehľadné fólie je možné vyrobiť od hrúbky 30 my. Farebné fólie sa využívajú hlavne v prevádzach, kde je slnečné žiarenie alebo viditeľnosť obsahu palety nežiadúce.

Potlač - fóliu je možné potlačiť jednofarebnou či viacfarebnou potlačou (napr. recyklačné znaky, logo firmy, a pod.).

Rozmery

  Šírka (mm) Hrúbka (my) Návin na roli (kg) Vnútroný Ø dutinky (mm)
Čistá fólia 50 - 2 200 25 - 230 15 - 500 76

 

Dopytový formulár