Aktuality

Ako efektívne znížiť náklady na balenie?

Aj Vám rastúce ceny obalových materiálov robia škrt cez rozpočet? My ponúkame jednoduché riešenie v pár krokoch: skúšku baliaceho procesu, analýzu výsledkov, návrh a dodanie nového obalového materiálu. Pritom nehrozí, že by úspora na nákladoch negatívne ovplyvnila kvalitu balenia. 

Systémy plnenia vzduchových vankúšikov: pomocníci pre e-shopy

Prevádzkujete e-shop a tovar posielate zákazníkom prostredníctvom kuriérov? Pri množstve zásielok, ktoré musia doručiť nie je nič výnimočné, ak sa im krabice s tovarom vyšmyknú, spadnú, alebo sa poškodia pri samotnej preprave. Najviac ohrozený je pri tom samotný obsah, navyše, ak je krehký a v kartóne „hrká“. Jednoduché a moderné riešenie, ako ochrániť tovar pred poškodením, predstavuje systém vzduchových vankúšikov AirWave.

 

Lisovanie textílií: EKOPACK HLT 25

Čistíte vo Vašej prevádzke zaolejované stroje, karosérie áut či zaprášený nábytok? Určite na to spotrebujete kilogramy handier, ktoré sa už nedajú ďalej použiť. Je zbytočné kupovať na takýto účel nové, nie práve lacné textílie. Ekonomickým aj ekologickým riešením je používať zvyšky starých textílií. Ich zásobu si môžete urobiť pomocou lisu EKOPACK HLT 25.

VIAZACIE PÁSKY: RÝCHLE A EFEKTÍVNE ZABEZPEČENIE PALIET

Expedujete tovar väčších rozmerov, balený v krabiciach, relatívne stabilných, ktoré netreba na palete fixovať fóliou? V tom prípade stačí na ich spevnenie použiť viazaciu pásku. Viazanie/páskovanie je rýchly a efektívny spôsob zabezpečenia tovaru pri preprave, vhodný pre akýkoľvek druh tovaru alebo materiálu v malých i veľkých prevádzkach. 

COVID-19: sprísnené pravidlá prevádzky

V súvislosti s druhou vlnou koronavírusu zaviedla spoločnosť EKOBAL opäť sprísnené pravidlá prevádzky. Opatrenia majú za cieľ ochrániť tak vlastných zamestnancov, ako aj návštevníkov firmy, bez výraznejšieho negatívneho vplyvu na zabehnutý chod expedície a dodávok tovaru.

PAKETOVACIE LISY: VÝHODNÁ AKCIA!

V čase zvyšovania poplatkov za spracovanie odpadu, keď sa kladie čoraz väčší dôraz na jeho triedenie a opätovné spracovanie prichádza EKOBAL s akciovou ponukou hydraulických paketovacích lisov pre firmy, živnostníkov, mestá a obce. 

Rotomatic 1700 LOGO - reklama priamo na palete

"Obal predáva" - nie je v dnešnom konkurenčnom prostredí len slogan, ale každodenná nevyhnutnosť! Ovinovací stroj Rotomatic 1700 LOGO predstavuje novú technológiu pre aplikáciu potlačenej prieťažnej fólie na paletu s tovarom. Otvára tak priestor nielen pre marketingovú realizáciu, ale aj praktickú stránku terciárneho/tranzitného balenia.

 

 

Páskovače STRAPEX - šikovní pomocníci pri balení

Potrebujete pred manipuláciou a prepravou zabezpečiť kartóny s tovarom alebo dokonca celé palety, ale máte obmedzené priestory na umiestnenie baliaceho stroja? Riešením sú ručné akumulátorové páskovače STRAPEX. Pomocou nich zabalíte tovar jednoducho, efektívne a elegantne.

Tri úrovne balenia

Vedeli ste, že aj balenie má rôzne stupne?  Existujú tri odlišné úrovne balenia výrobkov: primárne, sekundárne a terciárne. Každá z nich zohráva dôležitú úlohu pri ochrane tovaru počas prepravy a skladovania, poskytuje zákazníkovi informácie a propaguje značku. Každá úroveň balenia slúži konkrétnemu účelu, preto je dôležité pochopiť rozdiely medzi nimi. 

Zima vs. leto: ako správne skladovať fóliu?

Kúpili ste tú najkvalitnejšiu a najdrahšiu zmršťovaciu fóliu a potrebujete ju uskladniť? Nechcete však, aby sa jej kvalita zhoršila, alebo sa dokonca stala nepoužiteľnou. Preto je potrebné pri skladovaní obalového materiálu dodržiavať určité zásady. Prinášame niekoľko rád a osvedčených postupov správneho skladovania fólie, s dôrazom na obdobia, ktoré predstavujú najväčšie riziko.

HISTÓRIA PLASTOV

Hoci si to neuvedomujeme, ale obaly, v každej svojej podobe, sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Je vysoká pravdepodobnosť, že čokoľvek budeme potrebovať, bude zabalené v peknej malej taške, škatuli alebo fólii. Balenie je jednoducho všade! Kde sa to však začalo?

PF 2020

Vážení obchodní partneri, kolektív spoločnosti EKOBAL vám praje pokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2020.

ĽUDSKÁ PRÁCA ALEBO STROJ: ČO JE VÝHODNEJŠIE?

Napriek rastúcej nezamestnanosti čelí trh nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Aj z toho vyplýva potreba nahrádzať ľudskú pracovnú silu strojmi. Nahrádzať zamestnancov strojmi predstavuje pre firmu na jednej strane zníženie nákladov, a na strane druhej zvýšenie efektivity.