Aktuality

PAKETOVACIE LISY: VÝHODNÁ LETNÁ AKCIA!

V čase zvyšovania poplatkov za spracovanie odpadu, keď sa kladie čoraz väčší dôraz na jeho triedenie a opätovné spracovanie prichádza EKOBAL prichádza s akciovou ponukou hydraulických paketovacích lisov pre firmy, živnostníkov, mestá a obce. 

Rotomatic 1700 LOGO - reklama priamo na palete

"Obal predáva" - nie je v dnešnom konkurenčnom prostredí len slogan, ale každodenná nevyhnutnosť! Ovinovací stroj Rotomatic 1700 LOGO predstavuje novú technológiu pre aplikáciu potlačenej prieťažnej fólie na paletu s tovarom. Otvára tak priestor nielen pre marketingovú realizáciu, ale aj praktickú stránku terciárneho/tranzitného balenia.

 

 

Páskovače STRAPEX - šikovní pomocníci pri balení

Potrebujete pred manipuláciou a prepravou zabezpečiť kartóny s tovarom alebo dokonca celé palety, ale máte obmedzené priestory na umiestnenie baliaceho stroja? Riešením sú ručné akumulátorové páskovače STRAPEX. Pomocou nich zabalíte tovar jednoducho, efektívne a elegantne.

Tri úrovne balenia

Vedeli ste, že aj balenie má rôzne stupne?  Existujú tri odlišné úrovne balenia výrobkov: primárne, sekundárne a terciárne. Každá z nich zohráva dôležitú úlohu pri ochrane tovaru počas prepravy a skladovania, poskytuje zákazníkovi informácie a propaguje značku. Každá úroveň balenia slúži konkrétnemu účelu, preto je dôležité pochopiť rozdiely medzi nimi. 

Skladovanie fólie v lete a v zime

Kúpili ste tú najkvalitnejšiu a najdrahšiu zmršťovaciu fóliu a potrebujete ju uskladniť? Nechcete však, aby sa jej kvalita zhoršila, alebo sa dokonca stala nepoužiteľnou. Preto je potrebné pri skladovaní obalového materiálu dodržiavať určité zásady. Prinášame niekoľko rád a osvedčených postupov správneho skladovania fólie, s dôrazom na obdobia, ktoré predstavujú najväčšie riziko.

HISTÓRIA PLASTOV

Hoci si to neuvedomujeme, ale obaly, v každej svojej podobe, sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Je vysoká pravdepodobnosť, že čokoľvek budeme potrebovať, bude zabalené v peknej malej taške, škatuli alebo fólii. Balenie je jednoducho všade! Kde sa to však začalo?

PF 2020

Vážení obchodní partneri, kolektív spoločnosti EKOBAL vám praje pokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2020.

VIANOCE SA DAJÚ STRÁVIŤ EKOLOGICKY AJ EKONOMICKY

Vianoce patria k sviatkom, počas ktorých sa rozhodne na ničom nešetrí. Dôsledkom je zvýšená záťaž životného prostredia – produkuje sa veľa zbytočného odpadu, rastie spotreba energií či materiálov. Ku všetkému však existujú alternatívy, ktoré umožnia stráviť Vianoce šetrne k životnému prostrediu i vlastnej peňaženke.

12 tipov pre ZERO WASTE

Vedeli ste, že obyvateľ EÚ vyprodukuje za rok priemerne 500 – 600 kg odpadu? Slovensko, s podielom vyprodukovaného odpadu 348 kg na obyvateľa, patrí k jeho najmenším producentom. Žiaľ, rovnako nízka je aj miera recyklácie, a to 23 % európskeho priemeru. Zhodnocovanie odpadu formou recyklácie však tiež nie je všeliek – je drahé a nie až tak ekologické, ako sa prezentuje. Najlepším, najúčinnejším a zároveň najlacnejším spôsobom, ako sa vysporiadať s odpadom je NEVYTVÁRAŤ HO.

ĽUDSKÁ PRÁCA ALEBO STROJ: ČO JE VÝHODNEJŠIE?

Napriek rastúcej nezamestnanosti čelí trh nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Aj z toho vyplýva potreba nahrádzať ľudskú pracovnú silu strojmi. Nahrádzať zamestnancov strojmi predstavuje pre firmu na jednej strane zníženie nákladov, a na strane druhej zvýšenie efektivity.

Popularita recyklovaného papiera stále rastie

Čoraz viac európskych firiem využíva pri výrobe papierových a lepenkových výrobkov recyklovaný papier. V súčasnosti tvorí papier asi 20% odpadu, z ktorého sa recykluje 70%. Tým sa zmierňujú škodlivé účinky jeho výroby: nemusia sa zoťať nové stromy, znižuje sa množstvo odpadu i miera uhlíkovej stopy.

ĎALŠÍ KROK VPRED: MENEJ PLASTOV OKOLO NÁS

Európsky parlament a Rada EÚ uviedli  5. júna 2019 do platnosti novú smernicu 2019/904, ktorej cieľom je eliminovať vplyv určitých plastových výrobkov na životné prostredie a zároveň podporiť prechod na obehové hospodárstvo.

Jedná sa o jednorazové plastové výrobky (Single-Use Plastics, resp. SUP), oxo-degradovateľné plasty a rybársky výstroj obsahujúci plasty.

Plastové menu

Plasty sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života: nákup naložíme do plastovej tašky, grilovačka sa nezaobíde bez plastových tanierov a príborov, vodu pijeme z plastových fliaš... Žiaľ, mikroplasty prenikli už aj priamo do  nápojov a jedál, ktoré prijímame.