Aktuality

Novinka: ručné páskovače EBQ30 a EBQ31

Pre prevádzky so strednou kapacitou balenia prinášame nový rad ručných akumulátorových páskovačov EBQ30 a EBQ31. Urýchlia proces balenia kartónov alebo celých paliet a zafixujú ich proti rozpadnutiu počas prepravy. Ušetríte tak čas aj peniaze a ochránite zasielaný tovar.

Balíme aj módu

Známy medzinárodný online predajca módy nás oslovil s požiadavkou na optimalizáciu systému balenia tovaru vo svojom novom veľkosklade. Pri páskovaní 8 000 balíkov denne bolo potrebné zvoliť baliace stroje s vyhovujúcimi parametrami. Túto požiadavku sme splnili dodaním viazacích zariadení Strapex SMG 50 a Messersi TL5 a pre fixáciu kartónov aj celých paliet s tovarom. 

EKO-REC STRETCH FÓLIA - novinka v našom sortimente

Sortiment obalových materiálov sme rozšírili o ekologickú variantu fólie pod názvom EKO-REC Stretch. Je vyrobená s podielom PCR (Post Consumer Recycled), teda recyklátu od koncového užívateľa. Tým znižuje svoju uhlíkovú stopu a spĺňa požiadavky moderného spotrebiteľa na šetrnosť k životnému prostrediu. 

Dajte starým kartónom novú šancu!

Je aj Váš sklad plný použitých kartónov? Zaberajú priestor, ich upratovanie a likvidácia Vás oberajú o čas a peniaze. Pritom riešenie je jednoduché - až 99 % starých, použitých kartónov môžete recyklovať. Pomocou skartovačov Cushionpack si vyrobíte kartónové výplne rôznych typov priamo u Vás! 

Ako riešia odpad moderné firmy?

Moderná firma sa v súčasnosti pozná nielen podľa tržieb, ale aj podľa miery zosúladenia podnikania a šetrenia životného prostredia. To sa týka aj zaobchádzania s odpadom. Podmienky a náklady na jeho likvidáciu sa neustále zvyšujú a zaťažujú firemný rozpočet. EKOBAL prináša ideálne a pritom jednoduché riešenie – paketovacie lisy.

Lisovanie odpadu znižuje uhlíkovú stopu

Vyjadrenie spokojnosti našich zákazníkov nás vždy teší a motivuje k ďalšej práci a zlepšeniam. Ešte viac pre nás znamená, ak je súčasťou pozitívnej referencie aj výpočet prínosov alebo úspor, ktoré zákazník vďaka našim výrobkom získal.  Jednou z takýchto recenzií bola recenzia na lis BARELPRES 300, slúžiaci na lisovanie prázdnych sudov v spoločnosti SLOVAKTUAL.

 

Novinka v našej ponuke: EKOPACK 40H

V našej rodine paketovacích lisov na separovaný odpad pribudol nový člen - hydraulický balíkovací lis EKOPACK 40H. Svojou konštukciou a rozmermi je vhodný pre prevádzky všetkých veľkostí, ktoré triedia odpad a potrebujú efektívnym spôsobom vyriešiť jeho skladovanie a následný odvoz. 

Sofistikované skladovanie: projekt Yanfeng

Organizácia a využitie skladových priestorov, ako aj ich prepojenie s ďalšími oddeleniami výrazne ovplyvňuje efektívnosť prevádzky.  Na základe tejto skúsenosti sa na nás obrátila aj spoločnosť Yanfeng SK Námestovo, s požiadavkou na návrh a realizáciu optimalizácie skladovacieho systému.

EKOBAL na Superbrands Tribute Event 2022

Vo štvrtok 06. októbra 2022 sa v hoteli Radisson BLU Carlton v Bratislave konal jubilejný desiaty ročník odovzdávania ocenení Superbrands Slovakia. Medzi najsilnejšími, ocenenými značkami nechýbal ani EKOBAL, ktorý zlatú pečať kvality získal už piatykrát.

Balené aj "zasielané s láskou": projekt KVETY.SK

U jedného z našich najvýznamnejších zákazníkov, spoločnosti KVETY.SK, sme ukončili projekt, ktorý uľahčí a zefektívni prácu pri balení zásielok kvetov. Zákazka bola zrealizovaná opäť na mieru, podľa požiadaviek odberateľa tak, aby sa čo najviac zefektívnil proces balenia kvetov a zároveň vyriešila otázka likvidácie separovaného odpadu.

Už 5x krát Business Superbrands

Odborná porota Business Superbrands Slovakia aj tento rok ocenila značku EKOBAL cenou Business Superbrands 2022. Pozíciu medzi najlepšími značkami v segmente B2B sa nám tak podarilo obhájiť už 5. rok za sebou.

Dopravníková a baliaca linka sadrokartónových dosiek

Prvý mesiac nového roku bol pre nás úspešný - podarilo sa nám uzavrieť významný projekt: automatickú baliacu linku na sadrokartónové dosky pre medzinárodného výrobcu izolačných materiálov v Rusku. Celá linka pozostáva z niekoľkých baliacich strojov a zariadení a spolu s dopravníkmi meria takmer 45 m.

Sú bioplasty naozaj bio?

Plasty sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života a vďaka svojim vlastnostiam nám ho uľahčujú. Na druhej strane predstavujú záťaž pre životné prostredie i ľudské zdravie. Výskumníci sa preto snažia prísť s alternatívou, ktorá by si zachovala vlastnosti plastu, ale zároveň bude ekologickejšia. Takéto riešenie predstavujú bioplasty.

Balíme s Vami už 25 rokov!

Už celé štvrťstoročie dodávame zákazníkom na slovenskom trhu obalový materiál, baliace stroje a paketovacie lisy na separovaný odpad. Počas týchto rokov si EKOBAL vybudoval pozíciu jedného z najväčších dodávateľov obalových materiálov a výrobcov baliacej techniky a značka EKOBAL sa stala synonymom tradície a spoľahlivosti.

Prípadová štúdia: riešenie reklamácií balenia pomocou Force Testu

Jeden z našich zákazníkov, veľkovýrobca a dodávateľ potravín, dlhší čas čelil množstvu reklamácií kvôli rozsypaným kartónom na palete. Počas prepravy sa totiž krabičky s drobným potravinárskym sortimentom uvoľnili, posunuli a spodná vrstva sa rozsypala. Obrátili sa preto na nás so zadaním vyriešiť spôsob balenia tak, aby vydržalo aj náročné podmienky transportu a znížil sa počet reklamácií . 

03. júl 2021: zákaz jednorazových plastových výrobkov

Od 3. júla 2021 sú platné zmeny vyplývajúce zo Smernice Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2019/904 o znižovaní vplyvu určitých plastových výrobkov na životné prostredie. Cieľom je znížiť morský odpad pochádzajúci z jednorazových plastových výrobkov a rybárskeho výstroja, ako aj oxo-degradovateľných plastov.

Čas na zmenu: papier namiesto fólie

V minulom článku sme venovali priestor systémom vzduchových vankúšikov, ako modernej a efektívnej ochrane tovaru v krabiciach počas transportu. Štandardným prevedením je fólia, ktorej cena však v súčasnosti stále stúpa. To otvára priestor ekologickejším alternatívam z obnoviteľných zdrojov. Inovácia neobišla ani výplňové vankúšiky - AirWave PaperWave, vyrobené z recyklovaného papiera, predstavujú biologicky odbúrateľné a udržateľné riešenie.

 

 

Poľnohospodárska sezóna začína

Poľnohospodárska sezóna klope na dvere a EKOBAL v tomto období prichádza so širokou ponuku AGRO sortimentu. Sieťovina, fólia, silážne plachty, špagáty a ďalší doplnkový materiál pre kvalitné uskladnenie dopestovanej úrody.