Aktuality

Dajte starým kartónom novú šancu!

Je aj Váš sklad plný použitých kartónov? Zaberajú priestor, ich upratovanie a likvidácia Vás oberajú o čas a peniaze. Pritom riešenie je jednoduché - až 99 % starých, použitých kartónov môžete recyklovať. Pomocou skartovačov Cushionpack si vyrobíte kartónové výplne rôznych typov priamo u Vás! 

Ako riešia odpad moderné firmy?

Moderná firma sa v súčasnosti pozná nielen podľa tržieb, ale aj podľa miery zosúladenia podnikania a šetrenia životného prostredia. To sa týka aj zaobchádzania s odpadom. Podmienky a náklady na jeho likvidáciu sa neustále zvyšujú a zaťažujú firemný rozpočet. EKOBAL prináša ideálne a pritom jednoduché riešenie – paketovacie lisy.

Lisovanie odpadu znižuje uhlíkovú stopu

Vyjadrenie spokojnosti našich zákazníkov nás vždy teší a motivuje k ďalšej práci a zlepšeniam. Ešte viac pre nás znamená, ak je súčasťou pozitívnej referencie aj výpočet prínosov alebo úspor, ktoré zákazník vďaka našim výrobkom získal.  Jednou z takýchto recenzií bola recenzia na lis BARELPRES 300, slúžiaci na lisovanie prázdnych sudov v spoločnosti SLOVAKTUAL.

 

Novinka v našej ponuke: EKOPACK 40H

V našej rodine paketovacích lisov na separovaný odpad pribudol nový člen - hydraulický balíkovací lis EKOPACK 40H. Svojou konštukciou a rozmermi je vhodný pre prevádzky všetkých veľkostí, ktoré triedia odpad a potrebujú efektívnym spôsobom vyriešiť jeho skladovanie a následný odvoz. 

Sofistikované skladovanie: projekt Yanfeng

Organizácia a využitie skladových priestorov, ako aj ich prepojenie s ďalšími oddeleniami výrazne ovplyvňuje efektívnosť prevádzky.  Na základe tejto skúsenosti sa na nás obrátila aj spoločnosť Yanfeng SK Námestovo, s požiadavkou na návrh a realizáciu optimalizácie skladovacieho systému.

EKOBAL na Superbrands Tribute Event 2022

Vo štvrtok 06. októbra 2022 sa v hoteli Radisson BLU Carlton v Bratislave konal jubilejný desiaty ročník odovzdávania ocenení Superbrands Slovakia. Medzi najsilnejšími, ocenenými značkami nechýbal ani EKOBAL, ktorý zlatú pečať kvality získal už piatykrát.

Balené aj "zasielané s láskou": projekt KVETY.SK

U jedného z našich najvýznamnejších zákazníkov, spoločnosti KVETY.SK, sme ukončili projekt, ktorý uľahčí a zefektívni prácu pri balení zásielok kvetov. Zákazka bola zrealizovaná opäť na mieru, podľa požiadaviek odberateľa tak, aby sa čo najviac zefektívnil proces balenia kvetov a zároveň vyriešila otázka likvidácie separovaného odpadu.

Už 5x krát Business Superbrands

Odborná porota Business Superbrands Slovakia aj tento rok ocenila značku EKOBAL cenou Business Superbrands 2022. Pozíciu medzi najlepšími značkami v segmente B2B sa nám tak podarilo obhájiť už 5. rok za sebou.

Dopravníková a baliaca linka sadrokartónových dosiek

Prvý mesiac nového roku bol pre nás úspešný - podarilo sa nám uzavrieť významný projekt: automatickú baliacu linku na sadrokartónové dosky pre medzinárodného výrobcu izolačných materiálov v Rusku. Celá linka pozostáva z niekoľkých baliacich strojov a zariadení a spolu s dopravníkmi meria takmer 45 m.

Sú bioplasty naozaj bio?

Plasty sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života a vďaka svojim vlastnostiam nám ho uľahčujú. Na druhej strane predstavujú záťaž pre životné prostredie i ľudské zdravie. Výskumníci sa preto snažia prísť s alternatívou, ktorá by si zachovala vlastnosti plastu, ale zároveň bude ekologickejšia. Takéto riešenie predstavujú bioplasty.

Balíme s Vami už 25 rokov!

Už celé štvrťstoročie dodávame zákazníkom na slovenskom trhu obalový materiál, baliace stroje a paketovacie lisy na separovaný odpad. Počas týchto rokov si EKOBAL vybudoval pozíciu jedného z najväčších dodávateľov obalových materiálov a výrobcov baliacej techniky a značka EKOBAL sa stala synonymom tradície a spoľahlivosti.

Prípadová štúdia: riešenie reklamácií balenia pomocou Force Testu

Jeden z našich zákazníkov, veľkovýrobca a dodávateľ potravín, dlhší čas čelil množstvu reklamácií kvôli rozsypaným kartónom na palete. Počas prepravy sa totiž krabičky s drobným potravinárskym sortimentom uvoľnili, posunuli a spodná vrstva sa rozsypala. Obrátili sa preto na nás so zadaním vyriešiť spôsob balenia tak, aby vydržalo aj náročné podmienky transportu a znížil sa počet reklamácií . 

03. júl 2021: zákaz jednorazových plastových výrobkov

Od 3. júla 2021 sú platné zmeny vyplývajúce zo Smernice Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2019/904 o znižovaní vplyvu určitých plastových výrobkov na životné prostredie. Cieľom je znížiť morský odpad pochádzajúci z jednorazových plastových výrobkov a rybárskeho výstroja, ako aj oxo-degradovateľných plastov.

Čas na zmenu: papier namiesto fólie

V minulom článku sme venovali priestor systémom vzduchových vankúšikov, ako modernej a efektívnej ochrane tovaru v krabiciach počas transportu. Štandardným prevedením je fólia, ktorej cena však v súčasnosti stále stúpa. To otvára priestor ekologickejším alternatívam z obnoviteľných zdrojov. Inovácia neobišla ani výplňové vankúšiky - AirWave PaperWave, vyrobené z recyklovaného papiera, predstavujú biologicky odbúrateľné a udržateľné riešenie.

 

 

Poľnohospodárska sezóna začína

Poľnohospodárska sezóna klope na dvere a EKOBAL v tomto období prichádza so širokou ponuku AGRO sortimentu. Sieťovina, fólia, silážne plachty, špagáty a ďalší doplnkový materiál pre kvalitné uskladnenie dopestovanej úrody.

Systémy plnenia vzduchových vankúšikov: pomocníci pre e-shopy

Prevádzkujete e-shop a tovar posielate zákazníkom prostredníctvom kuriérov? Pri množstve zásielok, ktoré musia doručiť nie je nič výnimočné, ak sa im krabice s tovarom vyšmyknú, spadnú, alebo sa poškodia pri samotnej preprave. Najviac ohrozený je pri tom samotný obsah, navyše, ak je krehký a v kartóne „hrká“. Jednoduché a moderné riešenie, ako ochrániť tovar pred poškodením, predstavuje systém vzduchových vankúšikov AirWave.

 

Lisovanie textílií: EKOPACK HLT 25

Čistíte vo Vašej prevádzke zaolejované stroje, karosérie áut či zaprášený nábytok? Určite na to spotrebujete kilogramy handier, ktoré sa už nedajú ďalej použiť. Je zbytočné kupovať na takýto účel nové, nie práve lacné textílie. Ekonomickým aj ekologickým riešením je používať zvyšky starých textílií. Ich zásobu si môžete urobiť pomocou lisu EKOPACK HLT 25.