Aktuality

Prípadová štúdia: riešenie reklamácií balenia pomocou Force Testu

Jeden z našich zákazníkov, veľkovýrobca a dodávateľ potravín, dlhší čas čelil množstvu reklamácií kvôli rozsypaným kartónom na palete. Počas prepravy sa totiž krabičky s drobným potravinárskym sortimentom uvoľnili, posunuli a spodná vrstva sa rozsypala. Obrátili sa preto na nás so zadaním vyriešiť spôsob balenia tak, aby vydržalo aj náročné podmienky transportu a znížil sa počet reklamácií . 

03. júl 2021: zákaz jednorazových plastových výrobkov

Od 3. júla 2021 sú platné zmeny vyplývajúce zo Smernice Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2019/904 o znižovaní vplyvu určitých plastových výrobkov na životné prostredie. Cieľom je znížiť morský odpad pochádzajúci z jednorazových plastových výrobkov a rybárskeho výstroja, ako aj oxo-degradovateľných plastov.

Čas na zmenu: papier namiesto fólie

V minulom článku sme venovali priestor systémom vzduchových vankúšikov, ako modernej a efektívnej ochrane tovaru v krabiciach počas transportu. Štandardným prevedením je fólia, ktorej cena však v súčasnosti stále stúpa. To otvára priestor ekologickejším alternatívam z obnoviteľných zdrojov. Inovácia neobišla ani výplňové vankúšiky - AirWave PaperWave, vyrobené z recyklovaného papiera, predstavujú biologicky odbúrateľné a udržateľné riešenie.

 

 

Poľnohospodárska sezóna začína

Poľnohospodárska sezóna klope na dvere a EKOBAL v tomto období prichádza so širokou ponuku AGRO sortimentu. Sieťovina, fólia, silážne plachty, špagáty a ďalší doplnkový materiál pre kvalitné uskladnenie dopestovanej úrody.

Systémy plnenia vzduchových vankúšikov: pomocníci pre e-shopy

Prevádzkujete e-shop a tovar posielate zákazníkom prostredníctvom kuriérov? Pri množstve zásielok, ktoré musia doručiť nie je nič výnimočné, ak sa im krabice s tovarom vyšmyknú, spadnú, alebo sa poškodia pri samotnej preprave. Najviac ohrozený je pri tom samotný obsah, navyše, ak je krehký a v kartóne „hrká“. Jednoduché a moderné riešenie, ako ochrániť tovar pred poškodením, predstavuje systém vzduchových vankúšikov AirWave.

 

Lisovanie textílií: EKOPACK HLT 25

Čistíte vo Vašej prevádzke zaolejované stroje, karosérie áut či zaprášený nábytok? Určite na to spotrebujete kilogramy handier, ktoré sa už nedajú ďalej použiť. Je zbytočné kupovať na takýto účel nové, nie práve lacné textílie. Ekonomickým aj ekologickým riešením je používať zvyšky starých textílií. Ich zásobu si môžete urobiť pomocou lisu EKOPACK HLT 25.

VIAZACIE PÁSKY: RÝCHLE A EFEKTÍVNE ZABEZPEČENIE PALIET

Expedujete tovar väčších rozmerov, balený v krabiciach, relatívne stabilných, ktoré netreba na palete fixovať fóliou? V tom prípade stačí na ich spevnenie použiť viazaciu pásku. Viazanie/páskovanie je rýchly a efektívny spôsob zabezpečenia tovaru pri preprave, vhodný pre akýkoľvek druh tovaru alebo materiálu v malých i veľkých prevádzkach. 

COVID-19: sprísnené pravidlá prevádzky

V súvislosti s druhou vlnou koronavírusu zaviedla spoločnosť EKOBAL opäť sprísnené pravidlá prevádzky. Opatrenia majú za cieľ ochrániť tak vlastných zamestnancov, ako aj návštevníkov firmy, bez výraznejšieho negatívneho vplyvu na zabehnutý chod expedície a dodávok tovaru.

PAKETOVACIE LISY: VÝHODNÁ AKCIA!

V čase zvyšovania poplatkov za spracovanie odpadu, keď sa kladie čoraz väčší dôraz na jeho triedenie a opätovné spracovanie prichádza EKOBAL s akciovou ponukou hydraulických paketovacích lisov pre firmy, živnostníkov, mestá a obce. 

Rotomatic 1700 LOGO - reklama priamo na palete

"Obal predáva" - nie je v dnešnom konkurenčnom prostredí len slogan, ale každodenná nevyhnutnosť! Ovinovací stroj Rotomatic 1700 LOGO predstavuje novú technológiu pre aplikáciu potlačenej prieťažnej fólie na paletu s tovarom. Otvára tak priestor nielen pre marketingovú realizáciu, ale aj praktickú stránku terciárneho/tranzitného balenia.

 

 

Páskovače STRAPEX - šikovní pomocníci pri balení

Potrebujete pred manipuláciou a prepravou zabezpečiť kartóny s tovarom alebo dokonca celé palety, ale máte obmedzené priestory na umiestnenie baliaceho stroja? Riešením sú ručné akumulátorové páskovače STRAPEX. Pomocou nich zabalíte tovar jednoducho, efektívne a elegantne.

Tri úrovne balenia

Vedeli ste, že aj balenie má rôzne stupne?  Existujú tri odlišné úrovne balenia výrobkov: primárne, sekundárne a terciárne. Každá z nich zohráva dôležitú úlohu pri ochrane tovaru počas prepravy a skladovania, poskytuje zákazníkovi informácie a propaguje značku. Každá úroveň balenia slúži konkrétnemu účelu, preto je dôležité pochopiť rozdiely medzi nimi. 

Zima vs. leto: ako správne skladovať fóliu?

Kúpili ste tú najkvalitnejšiu a najdrahšiu zmršťovaciu fóliu a potrebujete ju uskladniť? Nechcete však, aby sa jej kvalita zhoršila, alebo sa dokonca stala nepoužiteľnou. Preto je potrebné pri skladovaní obalového materiálu dodržiavať určité zásady. Prinášame niekoľko rád a osvedčených postupov správneho skladovania fólie, s dôrazom na obdobia, ktoré predstavujú najväčšie riziko.