Aktuality

HISTÓRIA PLASTOV

Hoci si to neuvedomujeme, ale obaly, v každej svojej podobe, sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Je vysoká pravdepodobnosť, že čokoľvek budeme potrebovať, bude zabalené v peknej malej taške, škatuli alebo fólii. Balenie je jednoducho všade! Kde sa to však začalo?

PF 2020

Vážení obchodní partneri, kolektív spoločnosti EKOBAL vám praje pokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2020.

VIANOCE SA DAJÚ STRÁVIŤ EKOLOGICKY AJ EKONOMICKY

Vianoce patria k sviatkom, počas ktorých sa rozhodne na ničom nešetrí. Dôsledkom je zvýšená záťaž životného prostredia – produkuje sa veľa zbytočného odpadu, rastie spotreba energií či materiálov. Ku všetkému však existujú alternatívy, ktoré umožnia stráviť Vianoce šetrne k životnému prostrediu i vlastnej peňaženke.

12 tipov pre ZERO WASTE

Vedeli ste, že obyvateľ EÚ vyprodukuje za rok priemerne 500 – 600 kg odpadu? Slovensko, s podielom vyprodukovaného odpadu 348 kg na obyvateľa, patrí k jeho najmenším producentom. Žiaľ, rovnako nízka je aj miera recyklácie, a to 23 % európskeho priemeru. Zhodnocovanie odpadu formou recyklácie však tiež nie je všeliek – je drahé a nie až tak ekologické, ako sa prezentuje. Najlepším, najúčinnejším a zároveň najlacnejším spôsobom, ako sa vysporiadať s odpadom je NEVYTVÁRAŤ HO.

ĽUDSKÁ PRÁCA ALEBO STROJ: ČO JE VÝHODNEJŠIE?

Napriek rastúcej nezamestnanosti čelí trh nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Aj z toho vyplýva potreba nahrádzať ľudskú pracovnú silu strojmi. Nahrádzať zamestnancov strojmi predstavuje pre firmu na jednej strane zníženie nákladov, a na strane druhej zvýšenie efektivity.

Popularita recyklovaného papiera stále rastie

Čoraz viac európskych firiem využíva pri výrobe papierových a lepenkových výrobkov recyklovaný papier. V súčasnosti tvorí papier asi 20% odpadu, z ktorého sa recykluje 70%. Tým sa zmierňujú škodlivé účinky jeho výroby: nemusia sa zoťať nové stromy, znižuje sa množstvo odpadu i miera uhlíkovej stopy.

ĎALŠÍ KROK VPRED: MENEJ PLASTOV OKOLO NÁS

Európsky parlament a Rada EÚ uviedli  5. júna 2019 do platnosti novú smernicu 2019/904, ktorej cieľom je eliminovať vplyv určitých plastových výrobkov na životné prostredie a zároveň podporiť prechod na obehové hospodárstvo.

Jedná sa o jednorazové plastové výrobky (Single-Use Plastics, resp. SUP), oxo-degradovateľné plasty a rybársky výstroj obsahujúci plasty.

Plastové menu

Plasty sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života: nákup naložíme do plastovej tašky, grilovačka sa nezaobíde bez plastových tanierov a príborov, vodu pijeme z plastových fliaš... Žiaľ, mikroplasty prenikli už aj priamo do  nápojov a jedál, ktoré prijímame.

OLOMÁNIA: veľké finále 7. ročníka

Vo štvrtok 20.06.2019 sa na Primaciálnom námestí v Bratislave konal 7. ročník veľkého finále Olománie, kde boli ocenení TOP zberači plastu a papiera spomedzi základných škôl bratislavského kraja. Spoločnosť EKOBAL podporila projekt tým, že deťom venovala celú paletu lepiacich pások.

MSV 2019 v Nitre

EKOBAL, s.r.o., ako vystavovateľ na MSV 2019 v Nitre, Vás v dňoch 21. - 24.05.2019 pozýva do svojho stánku č. 29, v hale M4. 

Stretch hood: inovatívny spôsob balenia paliet

EKOBAL rozšíril svoje portfólio o inovatívny, vysoko účinný systém balenia paliet, ktorý sa prispôsobuje rozmerom nákladu, umožňuje väčšiu úsporu spotrebného materiálu, rýchlejšie balenie a celkovú ochranu nákladu počas prepravy.

Tašky, ktoré môžete zakopať

Aj v novom roku 2019 pokračujeme s napĺňaním vízie a filozofie EKOBALu, teda, „baliť ekologicky“ a  ponuku nášho sortimentu sme rozšírili o BIO a OXO tašky a vrecká (sáčky).

BUDEME RAZ CESTOVAŤ AUTAMI NA POHON Z PLASTOVÉHO ODPADU?

Viete si predstaviť, že raz prídete na čerpaciu stanicu a do svojho auta natankujete namiesto benzínu 30 litrov plastového odpadu? Samozrejme, nie priamo z odpadu v jeho primárnej forme, ale alternatívneho paliva, ktoré by sa z neho vyrábalo.

Tribute Event 2018

V stredu 03.10.2018 sa v hoteli Radisson BLU Carlton, v Bratislave konal 6. ročník slávnostného odovzdávania cien Super Brands 2018 a medzi ocenenými nechýbala ani značka EKOBAL!

PUZZLE SKLADÁME AUTOMATICKY

Mnohí z Vás určite darovali či našli pod vianočným stromčekom puzzle alebo inú spoločšnskú hru. Vedeli ste, že tieto hry sa rodia vo východočeskej obci Polička?