Stretch hood: inovatívny spôsob balenia paliet

EKOBAL rozšíril svoje portfólio o inovatívny, vysoko účinný systém balenia paliet, ktorý sa prispôsobuje rozmerom nákladu, umožňuje väčšiu úsporu spotrebného materiálu, rýchlejšie balenie a celkovú ochranu nákladu počas prepravy.

ČO JE STRETCH HOOD?

Je to elastická fóliová hadica, ktorá sa na balený tovar natiahne pomocou automatického stroja. Tovar na palete sa tak uzavrie a zafixuje zo všetkých strán. Vysoká kvalita povrchovej úpravy dodáva paletovému produktu pridanú hodnotu. Stretch hoodová fólia sa vyrába podľa rozmerov palety a bočným záhybom sa prispôsobí rozmeru baleného tovaru.

Fólia tohto typu je určená výlučne na aplikáciu pomocou stroja, ručná aplikácia nie je možná. Baliaci stroj si v jednom cykle zmeria výšku balenej palety, odvinie zodpovedajúcu dĺžku hadice, odreže ju a zvarí. Vznikne tak vodotesné vrece, ktoré sa nakoniec natiahne na paletu.

Keďže väčšina strojov pre aplikáciu stretch hood-u dokáže regulovať mieru roztiahnutia elastickej hadice i rýchlosť jej natiahnutia na paletu, získa sa tak šetrný a zároveň pevný obal palety. Hlavnou výhodou takéhoto spôsobu balenia je, okrem rýchlosti a vodeodolnosti, možnosť baliť aj nízke palety či palety s rôznou veľkosťou a nerovným povrchom, ktoré by automatický stroj nedokázal zabaliť ovinutím bežnou stretchovou fóliou.

 

Plusy:

  • Nízka energetická náročnosť
  • Veľmi dobrá úroveň fixácie tovaru na palete
  • Veľmi vysoká kapacita balenia  (až 260 pal/hod.)
  • Vodeodolnosť, výborná ochrana tovaru na palete
  • Možnosť potlače pre marketingové účely (obal je zároveň reklamou, návodom, príp. technickým listom)

 

Mínusy:

  • Vyššie náklady na obal palety
  • Vyššia hmotnosť obalu palety (a tým aj vyšší poplatok za odpad)