Strojná stretch fóliaPowerFlex Power Quality - strojná

PowerFlex Power Quality je strojná fólia s prieťažnosťou garantovanou až do 200 %. Predstavuje moderný, univerzálny a najmä lacný spôsob balenia paliet i jednotlivých výrobkov. Je spoľahlivou ochranou proti prachu, dažďu a inými poveternostnými vplyvmi.

200prieťažnosť (%) 12 - 30 hrúbka (µm) základnáfarba
Nezáväzný dopyt

Technické informácie

Ekonomicky výhodný typ fólie vhodný pre použitie technológie balenia na baliacich strojoch s predpínacím zariadením. Zvýšená prieťažnosť, garantovaná na 200%, umožňuje znížiť spotrebu fólie a ekonomickú náročnosť balenia. Podstatne zvyšuje kvalitu obalu a zdokonaľuje fixáciu tovaru. K ďalším výhodám balenia s predpínacím zariadením a fóliám typu Power Quality patrí vysoká elasticita a úroveň obalu.

Použitie

Používa sa napr. na balenie tovaru nízkej a strednej hmotnosti, ktorý je ľahko deformovateľný a krehký. Predovšetkým na balenie kartónových krabíc, nápojov v PET fľašiach, papierenských výrobkov, sypkých materiálov vo vreciach atď.

Charakteristika fólií

UV filter - fólia s ochranným filtrom proti UV žiareniu. Tento druh fólie sa využíva v prípadoch dlhodobejšieho skladovániu na externých plochách, kde je tovar vystavený slnečnému žiareniu. Vďaka ochrannému filtru si fólia zachová svoje pôvodné vlastnosti po celú dobu skladovania a zaistí tak dokonalú ochranu tovaru. Fólia je štandardne dodávaná so 6 mes. garantovanou úpravou, na prianie zákazníka s 9,12,15 a 18 mesačnou garantovanou úpravou.

CS - prieťažná fólia s vonkajšou lepivou a vnútornou klzkou stranou. Využitie tejto fólie je napr. pri skupinovom balení tovaru, kde nie je žiadúca vnútorná lepivosť. Zvýši sa tak vzájomná priľnavosť a fixácia tovaru na paletách a zníži sa spotreba fólie.

SC - prieťažná fólia s vnútornou lepivou stranou a vonkajšou klzkou. Fólia sa najčastejšie využíva pri preprave tovaru (v kamiónoch, vo vlakoch), kde je pri výkladke tovaru nežiadúca vzájomná priľnavosť, ktorá môže zhoršiť manipuláciu s paletou. 

Hrúbka fólie - rozlíšenie použiteľnosti v rámci daného typu. Fólie menších hrúbok sa používajú na ľahší, ľahko deformovateľný a krehký tovar. Fólie väčších hrúbok lepšie odolávajú mechanickému poškodeniu pri tovare s hrubším povrchom a ostrými hranami.

Farba - štandardné fólie sú dodávané ako transparentné, nepriehľadné farby sú možné od hrúbky 15 µm. Štandardný rozsah farieb je čierna a biela. Ostatné farby sú k dispozícii na vyžiadanie. Použitie farebných fólií je hlavne v prevádzkach, kde je nežiadúce slnečné žiarenie alebo viditeľnosť obsahu palety.

Rozmery

Šírka Hrúbka Farba Garantovaná (prevádzková) prieťažnosť
50 cm 15 μm transparentná, biela, čierna (ostatné na objednávku) 200/td>
50 cm 17 μm
50 cm 20 μm
50 cm 23 μm
50 cm 26 μm
50 cm 30 μm
50 cm 35 μm

Na zákazku je možná šírka 75 cm, 100 cm

Dopytový formulár