Vertikálna zábranaVertikálna zábrana

Automatické vertikálne zábrany sú súčasťou bezpečnostného oplotenia robotizovaných pracovísk, baliacich a výrobných liniek. Ich účelom je odobratie alebo vloženie produktov na linku a zároveň zamedzenie vstupu obslužného personálu do jej priestoru. Dodávajú sa v rôznych veľkostiach a prevedeniach, podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

Nezáväzný dopyt

Technické informácie

Vertikálna zábrana je plne automatizované zariadenie tvorené nosnou konštrukciou s horným nosníkom a dvomi vertikálnymi stĺpmi. Medzi nimi sa vertikálne, nahor a nadol, pohybuje ochranný dielec. Elekromotor  s mechanickou prevodovkou a navíjací mechanizmus, zabezpečujúci pohyb dielca, je umiestnený vo vrchnej časti rámu. Celá konštrukcia je rozoberateľná. Ochranný dielec je zvarený z plechových profilov a je vyplnený ochranným prvkom vyrobeným z pletiva alebo z polykarbonátu (plexiskla). 

 

použitie

Bezpečnostné zábrany sú súčasťou bezpečnostného oplotenia výrobných alebo baliacich liniek. Pri zdvihnutom ochrannom dielci je možné vstupovať do pracovného priestoru a vkladať, resp. vykladať tovar do linky. Zatvorenie zábran, teda spustenie ochranného dielca do dolnej polohy je kontrolované snímačmi a slúži na zamedzenie vstupu osôb do priestoru linky. Tým zábrany plnia bezpečnostnú a ochrannú funkciu.

 

parametre

Rozmery stroja (D x Š x V)  podľa konkrétnej zákazky
Hmotnosť stroja (jeden blok zábrany) 256 kg
Pohon 0,18 kW, 3 x 400 / 230 V, 50 Hz
Rýchlosť zábrany 0,2 m / s
Čas otvorenia zábrany 10,4 s
Čas zatvorenia zábrany 9,4 s
Riadiaci systém podľa konkrétnej zákazky

 

Schéma zástavby

Vertikálna zábrana

Dopytový formulár