Hydraulická sekačka HLS10Sekačka HLS10

Jednoúčelové zariadenie bolo vyvinuté a vyrobené primárne na sekanie blokov kaučuku pre jeho ďalšie spracovanie a výrobu gumy. Je však možné použiť ho aj na sekanie iných materiálov (papier, kartón, textil, plasty). Výhodou sú menšie rozmery a nastaviteľná výška pracovného stola pre ergonomickú obsluhu stroja. Robustná konštrukcia, jednoduché, intuitívne ovládanie a ochranné krytovanie pohyblivého noža zároveň garantujú bezpečnosť operátora.

Nezáväzný dopyt

Technické informácie

Sekačka s typovým označením HLS10 je špecializované jednoúčelové zariadenie. Tomu zodpovedá aj jeho konštrukcia, ktorá je jednoduchá, ale účelná. Tvorí ju pracovný stôl*, hydraulický agregát a valec, lineárny pohyblivý nôž, pevný oceľový rám so skriňou ovládacích rozvodov a ovládacími tlačidlami pre obojručné ovládanie stroja. Pohyblivé časti sú chránené bezpečnostným krytom, aby nedošlo k zraneniu operátora. Skelet sekačky stojí na pevných nohách, pre úplnú stabilitu je možné osadiť ju do podlahy pomocou kotviacich skrutiek. 

* Stôl je možné upraviť podľa požiadaviek zákazníka (napr. doplniť dopravník).

použitie

Hydraulická sekačka HLS10 je primárne určená na sekanie blokov kaučuku pre výrobu gumy, ale aj na sekanie papiera, kože alebo textilu zbavených kovových súčastí. Jej konštrukcia nie je prispôsobená na sekanie materiálov, ako napr. drevo či kov.  Rezací nôž môže byť vyhrievaný, ak sa používa na delenie zmrazeného kaučuku.

 

parametre

Vonkajšie rozmery stroja 1 200 x 1 200 x 2 400 (1 850) mm
Rozmery sekaného materiálu 650 x 250 mm
Max. tlačná sila noža 10 t + 10%
Merný lisovací tlak max. 150 kPa
Pohonná jednotka el. motor 2,2 kW / 3 x 400 V / 50 Hz
Príkon / istenie 2,5 kW / 10 A
Elektrické krytie IP 54
Trvanie sekacieho cyklu 10 sek.
Hmotnosť stroja s lis. komorou 460 kg

Parametre stroja je možné upraviť podľa individuálnych požiadaviek zákazaníka.

Schéma zástavby

Sekačka kaučuku HLS10

Dopytový formulár