Dopravníky palietDopravníky paliet

Poháňané/nepoháňané dopravníky paliet sú súčasťou baliacich liniek pre automatizáciu výrobného procesu. Primárne sú určené na prepravu paliet rôznych rozmerov, ale možno ich použiť aj ako zásobníky. Paletové dopravníky nahrádzajú ručnú manipuláciu, čím sa výrobný proces zrýchľuje a zefektívňuje.

Nezáväzný dopyt

Technické informácie

Dopravníky na presun plných alebo prázdnych paliet sú vyrábané ako poháňané alebo bez pohonu, horizontálne a vertikálne. Plynulý chod dopravníka je zabezpečený frekvenčným meničom pohonu. Na zmenu smeru dráhy slúži otoč, alebo reťazová presuvňa. 

Na prepravu paliet štandardných rozmerov (EUR-paliet) sa používajú valčekové a reťazové dopravníky. Špeciálne palety sú prepravované pomocou plného modulárneho pásu, ktoré poskytuje 100% stabilitu výrobku na palete.

Vertikálne presúvanie paliet riešia zdvíhacie systémy, pričom bezpečnosť je zabezpečená napr. rolovacími vrátami s tlmiacimi závorami.

Kontrolné pracovisko prázdnych paliet je umiestnené na začiatku linky. Samostatne riadené pracovisko umožňuje kontrolu rozmerov, prítomnosť dosiek a kolíkov, povytiahnuté klince dokáže zatlačit naspäť do dosky. Automatické zásobníky paliet zaisťujú uloženie palety pre ďalší transport do linky s kapacitou až 15 paliet.

 

typy paletových dopravníkov

typ nosnosť charakteristika
valčekovo-reťazové 2 500 kg pozinkované valčeky s priemerom 89 mm, otoč paliet až 

360°

krížové 2 500 kg 2- alebo 3-radové, s priečnym reťazovým/pásovým/lamelovým dopravníkom
otočné 1 500 kg pochôdzny modulárny pás
vertikálne    

 

Príslušenstvo

  • bezpečnostné oplotenie
  • systémy ochrany proti nárazu VZV
  • nakládka a vykládka pomocou autonómnych vozíkov
  • kamerová kontrola palety
  • kontrola prázdnej palety (rozmery, prítomnosť dosiek a kolíkov, zatlačenie klincov)

SK - Dopyt na paletizačné systémy