EKO-REC STRETCH FÓLIA - novinka v našom sortimente

Sortiment obalových materiálov sme rozšírili o ekologickú variantu fólie pod názvom EKO-REC Stretch. Je vyrobená s podielom PCR (Post Consumer Recycled), teda recyklátu od koncového užívateľa. Tým znižuje svoju uhlíkovú stopu a spĺňa požiadavky moderného spotrebiteľa na šetrnosť k životnému prostrediu. 

Fólia EKO-REC Stretch bola vyvinutá s cieľom priniesť riešenie udržateľného balenia, avšak bez kompromisov na kvalitu. Výsledkom je ekologická fólia (ručná i strojná) vyrobená z recyklovaného materiálu* s vlastnosťami totožnými ako štandardná fólia na báze ropy, príp. regranulátu. EKO-REC Stretch je odolná proti prepichnutiu, transparentná, s dobrou priľnavosťou a tovar na palete spoľahlivo ochráni pred poškodením. 

*V recyklovaných materiáloch je sekvencia polymérov kratšia ako pri pôvodnom materiáli, čo môže mať vplyv na funkciu fólie. V prípade EKO-REC Stretch bola vytvorená vyvážená receptúra s ideálnym pomerom miešania zmesi, umožňujúcej použiť až 30% PCR a zachovať požadovanú kvalitu. Vzhľadom k jej zloženiu odporúča sa spotrebovať fóliu do 12 mesiacov od dodania.

 

prečo eko-rec stretch?

  • obsah min. 30% PCR (Post Consumer Recycled)
  • menšie zaťaženie životného prostredia uhlíkovou stopou
  • 100% recyklovateľnosť
  • ručná aj strojná verzia fólie
  • prieťažnosť 150% až 250%
  • hrúbka 17 - 23 my

 

Ekologická EKO-REC STRETCH fólia vyhovuje aktuálnemu trendu inovatívnej výroby fólie, udržateľnosti balenia a znižovanie uhlíkovej stopy.