Balené aj "zasielané s láskou": projekt KVETY.SK

U jedného z našich najvýznamnejších zákazníkov, spoločnosti KVETY.SK, sme ukončili projekt, ktorý uľahčí a zefektívni prácu pri balení zásielok kvetov. Zákazka bola zrealizovaná opäť na mieru, podľa požiadaviek odberateľa tak, aby sa čo najviac zefektívnil proces balenia kvetov a zároveň vyriešila otázka likvidácie separovaného odpadu.

Projekt pozostáva z 3 zariadení: 

Flexibilný gravitačný dopravník EB FLEXI

Paketovací lis EKOPACK 200.2

 

Kartóny s kvetmi sú posúvané po flexibilnom gravitačnom dopravníku k stolovému rámovému páskovaču, ktorý kartón uzatvorí pomocou PP pásky. Zvyšný, vyseparovaný kartón sa stlačí v paketovacom lise do úhľadného balíka, čím sa šetria skladové priestory.

Dopravníky vyrábame s rôznym prevedením valčekov, v rôznej dĺžke a šírke, s možnosťou nastavenia pracovnej výšky a zaťažením až do 100 kg/segment.

Stolový rámový páskovač má voľne nastaviteľnú silu utiahnutia viazacej pásky, vyniká vysokou spoľahlivosťou, minimálnymi prevádzkovými nákladmi a rýchlosťou páskovania až 27 cyklov/min.

Paketovací lis EKOPACK 200.2 s manuálnym ovládaním stlačí prítlačnou silou 20 ton stlačí vyseparovaný papier do balíka s rozmermi 1 100 x 700 mm, čím efektívne a ekologicky vyrieši otázku odpadu.