Výplňový materiálFixačné telieska Flo-Pak Green

Flo-Pak sú fixačné telieska pre vyplnenie krabíc a obalov s krehkými predmetmi. Chránia tovar pred otrasmi, nárazmi a mechanickým poškodením. Extrémne nízka hmotnosť výplne (99,6 % tvorí vzduch) znižuje náklady na prepravu a balenie. Výhodou Flo-Paku je bezprašná a suchá manipulácia a možnosť opakovaného použitia. 

100 % recykl. polystyrénmateriál 3 - 4,5 kg/m3hmotnosť balíka (kg) zelenáfarba
Nezáväzný dopyt

Technické informácie

Flo-Pak je výplňový materiál vyrábaný z veľmi pružných granulí polystyrénovej peny, ktorý je možné voľne sypať do obalu (krabica, vrece).  Použie Flo-Paku podstatne znižuje dobu nutnú pre balenie výrobkov, chráni zabalené výrobky proti nárazom a zničeniu v prípade pádu a vďaka svojim mimoriadnym izolačným vlastnostiam aj proti zmenám teploty.

Flo-Pak je z ekologického hľadiska nezávadný, vyrobený zo 100% recyklovaného polystyrénu. Pri kontakte s vodou je odbúrateľný,  neuvoľňuje  jedovaté látky. Pokiaľ nedôjde k recyklácii, biologicky rozložiteľná, voľne sypaná výplň Super 8 Green sa úplne rozloží v priebehu 9 až 60 mesiacov, ak sa nachádza v prítomnosti mikroorganizmov - či už je odvezená na skládku alebo zahrabaná do zeme.  Flo-Pak sa po skončení svojej použiteľnosti môže využiť ako palivo v teplárňach či elektrárňach. Vďaka možnosti opakovaného použitia znižuje produkciu odpadu.

Vlastnosti

  • odolnosť proti vlhkosti a zápachu
  • dobré izolačné vlastnosti
  • odolnosť voči nárazom a vibráciám, zachovanie tvaru
  • vyrobené bez použitia freónov 
  • chemická odolnosť
  • 100 % recyklovateľnosť a biologická rozložiteľnosť

Použitie

  • Flo-Pak je vhodný ako výplňový materiál pri balení krehkého tovaru do kartónov alebo do vriec. Vsypaním teliesok do vonkajšieho obalu okolo tovaru ho chráni pred otrasmi a nárazmi.
  • Vhodné na balenie skla, keramiky, elektroniky, náradia, nástrojov, a pod.

Charakteristika

Farba - zelená

Rozmery

balenie: vrece 500 litrov (0,5 m3)

Na stiahnutie

Dopytový formulár