Papierové obalyBaliaci papier

Baliaci papier, tzv. šedák je základný a univerzálny obalový materiál vyrobený recykláciou zo zberového papiera. Je určený na priemyselné balenie tovaru v prevádzkach, ktoré nevyžadujú hygienickú nezávadnosť alebo ako výplň voľného priestoru v kartónoch. Výhodou je nepriehľadnosť, ktorá zaručuje diskrétnosť pri preprave tovaru alebo poštových zásielok. Po použití je 100 % recyklovateľný. 

 

rolka / hárokvyhotovenie šedáfarba

Technické informácie

použitie

Šedák má vďaka svojim vlastnostiam univerzálne a široké využitie. Primárne slúži na  balenie tovaru, krabíc aj poštových zásielok. "Vajíčkari" alebo drevári ho používajú ako preložky medzi jednotlivé vrstvy materiálu. Špedičné firmy a e-shopy vypĺňajú pokrčeným papierom voľné miesto v krabiciach so zasielaným tovarom. V domácnostiach poslúži na zakrytie nábytku pri maľovaní či upratovaní. Výhodou je primeraná odolnosť a najmä jednoduchá recyklácia po ukončení životného cyklu.

 

charakteristika

Papier na priemyselné balenie je vyrobený recykláciou zo zberového papiera a po použití opätovne 100 % recyklovateľný. Tam, kde je to možné, predstavuje ekologickú náhradu konvenčnej fólie. Dodáva sa na rolke alebo v hárkoch, s gramážou 90 g/m2, v štandardnej sivohnedej farbe. Prevedenie v hárkoch má rozmer EUR-paliet (papier sa používa ako preložka medzi vrstvy tovaru na palete); prevedenie v rolkách je zase vhodné na strojové použitie, resp. odrezávanie rozmeru papiera podľa potreby.

 

Pozn.: papier je možné obstarať v rôznych gramážach, formátoch aj úpravách (napr. protišmykový, antikorózny, gačovaný, atď.).

 

Rozmery

Spôsob prevedenia Šírka Hmotnosť Dĺžka
na rolke
 
1 m 50 kg 555 m
2 m 30 kg 167 m
v hárkoch 0,8 m - 1,2 m