Ekologické tašky a sáčkyBIO tašky a sáčky

BIO tašky a vrecká (sáčky) sú plnohodnotnou ale ekologickou alternatívou klasických LDPE a HDPE tašiek. Ich výhodou je, že sú rozložiteľné, resp. kompostovateľné. Vyrobené sú z biologického materiálu na báze obnoviteľných zdrojov, neobsahujú ťažké kovy ani iné škodlivé látky, ktoré by prechádzali do pôdy a poškodzovali tak životné prostredie. 

rôznerozmer blok/rolkavyhotovenie bielafarba
Nezáväzný dopyt

Technické informácie

BIO tašky a vrecká sú vyrobené z kukuričného škrobu a PBAT (Polybutylén Adipate Tereftalát = biodegradovateľný voľný polymér), s pridaním 30% BIO zložky, vďaka čomu sú rozložiteľné v pôde. Neobsahujú ťažké kovy, ani iné škodlivé látky, a nezaťažujú tak životné prostredie. V domácich, alebo industriálnych kompostárňach sa pri kontakte s vodou rozložia do cca 60 dní. V kartóne sú preto balené vo vlhkosti nepriepustnom transparentnom vreci, ktorý umožňuje bezpečné uskladnenie. 

POUŽITIE

BIO tašky a sáčky, ako alternatíva k PE taškám, sú  veľmi využívaným a praktickým typom obalu na univerzálne použitie. Vďaka ľahému uchopiu do ruky slúžia na prenášanie nákupov či zabalenie a uskladnenie predmetov v domácnostiach, kanceláriách, malo- veľkoobchodoch, atď. 

CHARAKTERISTIKA TAŠIEK

  • typ tašiek: "košieľka" s uchom
  • farba: bežne vyrábané v širokej škále farieb - bielej, čiernej, modrej, červenej, zelenej, žltej, transparentnej. Na želanie je možné vyrobiť tašky aj v inej farbe.
  • potlač: tašky  je možné potlačiť jedno- či  viacfarebne (napr. recyklačné znaky, logo firmy, a pod.).
  • prevedenie: v bloku/v rolke

Rozmery

Typ tašky Nosnosť Rozmery Hrúbka Balenie
Košieľková, v blokoch, kompostovateľná 10 kg 290 x 170 x 530 mm 18 my 100 ks/blok
Košieľková, v rolkách, kompostovateľná 3 kg 220 x 120 x 370 mm 15 my 20 rol/krt

 

Dopytový formulár