EKOBAL na Superbrands Tribute Event 2022

Vo štvrtok 06. októbra 2022 sa v hoteli Radisson BLU Carlton v Bratislave konal jubilejný desiaty ročník odovzdávania ocenení Superbrands Slovakia. Medzi najsilnejšími, ocenenými značkami nechýbal ani EKOBAL, ktorý zlatú pečať kvality získal už piatykrát.

Každý galavečer odovzdávania ocenení sa zvykne niesť v duchu aktuálneho motta. Tento ročník sprevádzala jednoznačná výzva zástupcov Superbrands: „oslávte s nami naše 10. narodeniny a najsilnejšie značky na Slovensku.“

Rok 2022 bol však jubilejný aj pre nás – EKOBAL pôsobí na slovenskom trhu už 25 rokov. Ocenenie Superbrands tak predstavuje nielen symbolický darček, ale aj potvrdenie toho, že svoju prácu robíme naozaj dobre. Najmä v dnešnej dobe extrémnych a rýchlych zmien, ktorým musia značky čeliť , je pozícia na trhu a  hodnota brandu čoraz ťažšie udržateľná. Preto patrí uznanie všetkým oceneným značkám!

Slávnostný večer otvorila skupina Funkiez príznačnou pesničkou Celebration, po ktorej regionálny riaditeľ Superbrands CE András Wiszkidenszky spolu s porotcami, odborníkmi na branding a marketing zhrnul úspešnú činnosť medzinárodného projektu. Hlavnou časťou večera, teda odovzdávaním ocenení sprevádzala Vera Wisterová, ktorá slávnostnému večeru dodala ten správny lesk. Bodkou za  programom bola spoločná fotografia zástupcov ocenených značiek a raut, ktorý bol príležitosťou stretnúť "starých" známych, alebo nadviazať nové kontakty. 

Superbrands je najuznávanejšou nezávislou globálnou autoritou v oblasti hodnotenia a oceňovania obchodných značiek. Získanie zlatej pečate je uznaním špeciálnej pozície značky na lokálnom trhu. Takáto značka je zárukou kvality, spoľahlivosti a tradičných hodnôt, zákazníci k nej majú osobný vzťah.   

Zárukou objektivity pri udeľovaní ocenenia je to, že do výberu Superbrands sa nedá prihlásiť. Značky hodnotí nezávislá porota odborníkom na základe prestíže, inovatívnosti a povedomia o značke na danom trhu. Aby sa značka stala členom elitného klubu Superbrands musí mať vysokú kvalitu a vynikajúce renomé.