Balíme aj módu

Známy medzinárodný online predajca módy nás oslovil s požiadavkou na optimalizáciu systému balenia tovaru vo svojom novom veľkosklade. Pri páskovaní 8 000 balíkov denne bolo potrebné zvoliť baliace stroje s vyhovujúcimi parametrami. Túto požiadavku sme splnili dodaním viazacích zariadení Strapex SMG 50 a Messersi TL5 a pre fixáciu kartónov aj celých paliet s tovarom. 

Na projekte optimalizácie systému balenia vo veľkosklade s oblečením sa EKOBAL podieľal ako hlavný dodávateľ strojov na páskovanie jednotlivých kartónov aj celých paliet s tovarom pomocou PP a PET pások.

Mobilný páskovač švajčiarskej výroby Strapex SMG 50 zabezpečí rýchle, spoľahlivé a ekonomické uzatvorenie kartónov rôznej veľkosti. Ovládanie pomocou dotykového panelu je jednoduché, intuitívne. Viazacia páska sa zakladá ručne, pričom je možné meniť jej napnutie. Tiež sa dá meniť aj rýchlosť integrovaného dopravníka, po ktorom sa páskovaný kartón posúva. Správnu polohu balíka kontroluje fotobunka. Kolieska so zámkom umožňujú páskovač operatívne premiestňovať.

Vertikály páskovací automat Messersi TL5 je určený na fixáciu celých paliet s tovarom takmer až do výšky 3 m. Ovládanie je obojručné, stlačením gombíkov sa aktivuje činnosť stroja - spodný výsuvný bajonet "vystrelí" viazaciu pásku do rámu stroja a ovinie ju okolo celej palety. Mobilná páskovacia hlava MS300 pásku primerane utiahne a odreže. Riadiaci program umožňuje 1 alebo 2 opáskovania. Opáskovaná paleta s tovarom je tak stabilná pre manipuláciu, skladovanie a prepravu. 

Ako stroje fungujú v praxi si môžete pozrieť v nasledujúcich videách: