EKOBAL - partner fóra LOG-IN - Bratislava 5.5. - 6.5.2016

LOG-IN je jediné logistické fórum zamerané na najlepšie prípadové štúdie a inovácie z oblasti logistiky. Cieľom je informovať a inšpirovať logistických profesionálov, aby mohli využiť najnovšie poznatky v ich praxi, a zároveň poskytnúť im priestor na naviazanie nových obchodných kontaktov. Fórum LOG-IN zahrňuje celodenný konferenčný program, zorganizované„speed dating“ stretnutia BUSINESSLOG , neformálny networkingový večierok zvaný Logistický Business Mixer, a počas druhého dňa majú účastníci možnosť vidieť i logistiku v praxi na návšteve centier.

Výber z programu:

EDI – Logistické dáta pod kontrolou
Kedy sa oplatí uvažovať nad zavedením automatizovaných prenosov dát medzi logistickým providerom a klientom? Aké možnosti sú v ponuke a pre koho sú vhodné? Prezentácia priblíži proces implementácie a prínosy riešenia u konkrétneho klienta.
Vladimír Stodůlka, SCM Director HARTMANN - RICO
Vladimír Lindvay, Head of Cross Product Management & Customer Solutions, Schenker

Kusové zásielky na koľajniciach z Číny
Železničná preprava z Ďalekého východu už nepatrí len celým kontajnerom, ale ponúka aj prepravu kusových zásielok. Jej jednoznačnou výhodou je zhruba polovičný tranzitný čas oproti prepave po mori.
Tibor Majzún, managing director, cargo – partner SR

Vychystávanie po novom - trendy a zlepšenia
Prezentácia priblíži najnovšie trendy v oblasti vychystávania tovaru hlavne so zameraním na zvýšenie presnosti. Taktiež priblíži aktuálne novinky v logistických inováciách.
Tomáš Kos, Senior Advisor Solution Design & Innovation, DHL Logistics (Slovakia)

Efektívna maloobchodná distribúcia
Prípadová štúdia ukáže, ako efektívne nastaviť činnosti retailového experta s presne načasovanou logistikou podľa požiadavky trhu, obchodného reťazca a zákazníkov.
Ľubor Kyselý, konateľ, LK MEDIA
Juraj Fábry, konateľ, Sales House SK
Richard Lamper, CEO, ČSAD Invest Logistics

Práce je dosť, ľudia chýbajú
Problém s nedostatkom pracovných síl na Slovensku je stále viditeľnejší. Ako ho riešia veľkí zamestnávatelia? Pomôže duálne vzdelávanie zabezpečiť dostatok pracovníkov?
Katarína Zemánková, key account manager, INDEX NOSLUŠ
Michal Bodocký, logistics manager, GEFCO Slovakia
Jaroslav Kouřil, Group Country HR Director Slovakia, Faurecia Slovakia

Rozšírená realita v logistike
Potenciál použitia rozšírenej reality v logistických systémoch narastá spolu s vývojom nových technológii. Prezentácia predvedie ako prostredníctvom vizuálneho manažmentu riadiť celý proces prípravy, nakládky a vývozu.
Vladimír Pšenák, project manager, M2M Solutions
Zástupca spoločnosti Whirlpool Slovakia

Alza: Ako šiel čas
Príbeh Alzy na slovenskom trhu, vývoj logistiky a distribúcie. Potreba distribučného centra a naštartovanie dlhodobej spolupráce so spoločnosťou Goodman ako developerom logistických priestorov.
Jan Palek, Country Manager CZ&SK, Goodman Jaroslav Steinhauser, asistent riaditeľa logistiky, Alza